Projekt Praha panoramatická | Project Prague Panoramic

Možná se ptáte, proč došlo z mé strany k tak dlouhé odmlce. Bylo to způsobeno hlavně tím, že jsem veškerou energii věnoval novému projektu


You may wonder why there was such a long pause. It was mainly because I gave all the energy to the new project

Letos uplyne 60 let od chvíle, kdy Josef Sudek, významný český i světový fotograf, zhmotnil svou celoživotní lásku k tomuto městu v knize Praha Panoramatická. Spolu s Petrem Pazourem jsme se rozhodli navázat. Již více než rok se procházíme Prahou a zachycujeme její dnešní tvář. Tvář, které vévodí monumentální starodávné Hradčany, staré zapomenuté uličky, ale i nové mrakodrapy ve čtvrti Pankrác až po moderní chrámy konzumu – obchodní centra. Zároveň nechceme ukazovat, jaký pokrok za šedesát let prodělala fotografická technika. Proto jsme se rozhodli Prahu fotografovat na klasickou filmovou emulzi. Josef Sudek fotografoval Prahu fotoaparátem Kodak Panoram. My máme trochu modernější stroje Noblex, které ale pracují na stejném principu, jako Kodak Panoram.

Přijměte tedy pozvání a staňte se čitateli Prahy panoramatické. Již brzy sledujte také náš hashtag #fotimejitrnice na Facebooku a Instagramu.


In 2018, it has been 60 years since Josef Sudek, a famous Czech and world’s photographer, eternalized his lifetime affection to the city in his book called Prague Panoramic. We continue the idea with Petr Pazour. We have been walking through Prague and capturing its today’s look for already one year. It is not only the monumental medieval Hradcany quarter and old forgotten passages, which create that look, but also the new skyscrapers in the Pankrac quarter and modern temples of consumptions – the malls. Our aim is not to demonstrate the progress of photographic technology during the last sixty years. Therefore, we decided to capture Prague on traditional film emulsion. Josef Sudek was using Kodak Panoram when making photos of Prague. We use a bit more advanced Noblex cameras, which are, however, working on the same principle as Kodak Panoram. A rotating lens capturing 140 degrees angle of vision. Prague Panoramic.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Post Navigation