Dva dny v Lisabonu | Two days in Lisbon

Stačí dva dny na letmé seznámení s cizím městem? Dá se za dva dny pořídit alespoň několik kvalitních street fotografií? Myslím, že ano…


Two days for exploring a foreign city – a little or a lot? I think that’s enough …

 

 

Na fotografování v lisabonských ulicích jsem měl všeho všudy pouhé dva dny. Není to moc, a tak jsem byl zvědav, kolik jsem schopen za tuto krátkou dobu udělat fotografií, které následně vyberu k archivaci a dalšímu použití.

Počasí celkem přálo. Občas sprchlo z mraků, kterými lisabonskou oblohu neustále zásobuje vítr vanoucí od Atlantiku. Ale i sluneční paprsky si skrze mračna občas našly cestu a na pár okamžiků vyloudily teplejší atmosféru v ulicích. Toulal jsem se městem spolu s Ivanou a partou našich kamarádů. Tudíž jsem byl částečně omezen ve svém počínání. Nicméně musím říct, že Ivana je v této věci velmi tolerantní a moje fotografování cizích lidí na ulici přechází s chápavým úsměvem.


I’ve had two days to shoot in the streets of Lisbon. It’s not much, so I was wondering how I was able to make pretty pictures during this short period of time.

The weather was fine. Sometimes it was raining from the clouds, which winds blowing from the Atlantic to Lisbon constantly supplies the sky. But the sun was also shining. Always for a few moments it forced a warmer atmosphere in the streets. I wandered the city – along with my wife Ivana and a bunch of our friends. So I was particularly limited in my photography. However, I must say that Ivana is very tolerant woman. She already knows me well.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Post Navigation