Rodinné album | Family album

Národ fotografů je čeládka nevděčná. Fotografujeme krajiny, zvířata, kytky, zátiší, ulice, a často dokonce i sami sebe. A přitom zapomínáme na naše nejbližší, na kterých nám záleží nejvíc. Pojďme to zkusit společně napravit…


Photographers nation is ungrateful rabble. We photograph landscapes, animals, flowers, still life, streets and even themselves. And often we forget our loved ones. Let’s try together to correct it …

Nezáleží na vybavení, momentky neopakovatelných situací, které každodenně prožíváme s rodinou nebo s přáteli, zachytíme třeba s mobilem v ruce. A ještě jedna důležitá věc. Počítač, telefon, nebo tablet jsou úžasné věcičky, ale fotografie patři na papír. K dispozici máme domácí tiskárny a stále ještě fungující minilaby a fotosběrny. Nakonec fotografie mohou skončit v knize, fotoalbu, v rámečku u postele nebo na psacím stole, ty nejpovedenější ve velkém formátu zavěšené na zdi obývacího či dětského pokoje.

Tak co říkáte? Dáme si společný závazek, že se odvděčíme našim nejbližším, rodině příbuzným, známým a přátelům a uděláme radost sobě i jim? Vždyť některé okamžiky jsou neopakovatelné. A nemyslím tím pouze oslavy, výročí a svátky. I obyčejné situace všedního dne jsou zábavné a stojí za to si je připomenout třeba po letech. Fotografie nutně nemusí být kdovíjak „umělecké“. Jde jen o to, aby se líbily těm, kteří na nich jsou. Tady pozor, to, co se líbí nám fotografům se nemusí líbit zobrazeným osobám. Proto při výběru fotek vždycky dejte na názor ostatních. Vyhnete se tak případnému oboustrannému zklamání. Nezapomeňte ani na psí a kočičí miláčky (plyšáky nevyjímaje). A také mi když tak napište, jestli vás těchto pár řádků inspirovalo a dejte vědět, až uděláte pár fotek, ze kterých budou mít ostatní radost!

Ivana

V Barabizně | The Mexican restaurant

Pacinka | Cat named „Paw“


No matter equipment, snapshots unrepeatable situations that we experience every day with our family or friends we catch also with cell phone in hand. And one more important thing. Computer, phone, or tablet are amazing stuff, but the photo belongs to paper. We have a home printers and still functioning minilabs. Finally, the photos may end up in the book, photo album, framed by the bed or desk, the most successful large format hanging on the wall of a living room.

So what do you think? Let’s have a shared commitment to please our closest, family, relatives, friends and acquaintances? Some moments are unforgettable. And I do not mean only celebrations, anniversaries or holidays. Even ordinary everyday moments are fun. Photos may not necessarily be any „art“. It’s just that appeal to those who are photographed. When you will select photos always accept the opinion of others to avoid any disappointment on both sides. Do not forget about the doggy or catlike pets (including the stuffed animals). And finally write me if you have been inspired by these few lines and let me know when you make a couple of photos from which others will have joy!

One Thought on “Rodinné album | Family album

  1. Ales on 9.4.2015 at 19:57 said:

    Michale, perfektní článek. Buditelský. Připojuji se.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Post Navigation